Beagle są najlepsze!

Przewrotne hasło, które dla wielu jest bulwersujące, w moim życiu funkcjonuje od wielu lat i utwierdza mnie w przekonaniu, że wybrałam dla siebie idealnego towarzysza. Poszukiwania zawsze kończą się w tym samym miejscu...

Dlaczego akurat beagle? Bo to mały, miły, wesoły pies, pełen pozytywnej energii. Nie wykazuje agresji, chętnie się uczy i potrzebuje kontaktu z człowiekiem. Jest cudownym towarzyszem górskich wędrówek, spacerów po lesie, a czasami także leniuchowania. Nie wymaga strzyżenia i ma krótką sierść. Wady? Jakie wady? :) Trochę sierści 365 dni w roku, w stosunku do tej małej łaciatej miłości to błahostka!

Beagle jest psem myśliwskim, w klasyfikacji FCI znalazł się w grupie VI. Aby życie z nim było przyjemnością, trzeba mieć tego pełną świadomość i wyjść na przeciw jego potrzebom. Wszystko jest możliwe i tylko od nas, opiekunów zależy, jaką relację z psem zbudujemy. Poświęcony na pracę z nim czas procentuje. A jeśli nie masz czasu, kup pluszaka...

Nie będzie na tym blogu mowy o psach w typie tej rasy, bo nigdy ich nie miałam i mieć nie będę, chyba że adoptuję psa po przejściach. Beagle to beagle - pies z metryką ZKwP (FCI) i żaden inny.

Jestem 100% przeciwniczką rozmnażania psów bez uprawnień ZKwP (FCI) oraz wyznawczynią teorii, że każdą nawet dobrą hodowlę trzeba samemu sprawdzić.

Wzorzec FCI nr 161 /27.01.2011/GB / BEAGLE
Wersja polska luty 2011

Pochodzenie: Wielka Brytania.
Data publikacji obowiązującego wzorca: 13.10.2010
Użytkowość: Pies gończy.
Klasyfikacja FCI: Grupa 6 Psy gończe, posokowce i rasy pokrewne. Sekcja 1.3. Małe psy gończe. Obowiązują próby pracy.

Wzorzec rasy beagle znajdziesz tutaj »

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Dom wybuchł - beaglowa demolka

Cztery kąty dla beagle'a - czyli o klatkach kennelowych

O beaglówkach z behawiorystką Joanną Hajdyła - Jarosz

O beagle z... behawiorystką, współzałożycielką CONTACT DOGS